ostrołęcki klub karate kyokushin

XXX Puchar Polski Seniorów i X Puchar Polski Młodzików I Juniorów Młodszych 3 Puchary dla OKKK! Marcin Dąbrowski najlepszy w Polsce!

mms_20131124_2

Nasi zawodnicy zdążyli już wszystkich przyzwyczaić do osiągania najlepszych lokat na matach krajowych. Dnia 23 listopada 2013 roku w Ząbkowicach Śląskich odbył się XXX Puchar Polski Seniorów i X Puchar Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Karate.

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 6 zawodników. Z zawodów wróciliśmy z trzema Pucharami Polski.
I miejsce kumite full-contact w kategorii -80kg zdobył Marcin Dąbrowski.
I miejsce w kategorii kata młodzików zdobył Aleksander Krajanowski.
III miejsce kumite full-contact w kategorii -65kg zdobyła Emilia Płaszczyńska.

Marcin Dąbrowski w wadze – 80kg zajął I miejsce i zaliczył najefektowniejszą wygraną przed czasem. Emilia Płaszczyńka zdobyła 3 miejsce – niesamowitą walkę o wejście do finału przegrała po bardzo wyrównanej walce, w dogrywce, przez wskazanie sędziów z bardzo utytułowaną zawodniczką z Tarnowskich Gór – Dobrosławą Habraszka.  Krajanowski  Aleksander nie dał szans nikomu w kata zajmując I miejsce . Ponadto startowali Michał Zysk, Jędrasik Anna i Czerkas Krzysztof, którzy po bardzo wyrównanych walkach przegrali o wejście do strefy medalowej. Drużynowo w seniorach na 41 klubów zajęliśmy 5 miejsce. W juniorach i młodzikach na 57 klubów 10 miejsce.
Uważam że to był bardzo udany start,  tym bardziej że w zawodach wystartowały wszystkie organizacje wywodzące się z karate kyokushin m.in.  KFW i SHIN i IKO.
– relacjonuje sensei Wiesław Orzoł.

W zawodach wzięło udział blisko 270 zawodników z 60 klubów z całej Polski ze wszystkich organizacji kyokushin(shinkyokushin, kwf, iko).
OKKK w klasyfikacji drużynowej seniorów uplasował się na 5 miejscu drużynowo. Kierownikiem i trenerem naszej drużyny był sensei Wiesław Orzoł, które jednocześnie był jednym z sędziów turnieju.