ostrołęcki klub karate kyokushin


WSCHODNIO-EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KRAKÓW 2010

W dniach 21 – 25 lipca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się XXXVII Wschodnioeuropejski Letni Obóz Karate Kyokushin Kraków 2010 z udziałem ponad 350 uczestników, w większości kierowników ośrodków i instruktorów posiadających czarne i brązowe pasy oraz zagranicznych gości z Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Słowacji i Węgier.
Prezydent Europejskiej Organizacji Kyokushin shihan Antonio Pinero poprowadził treningi wraz z Mistrzem Europy sensei Pablo Estensoro. Program obozu przygotował shihan A. Drewniak. Dodatkowo treningi prowadzili shihan: A. Drewniak, Wł. Rój i E. Dadzibug oraz sensei: J. Gruba, A. Manecki i R. Woźniak . W zgrupowaniu na AWF uczestniczyła także 20 osobowa Kadra Narodowa przygotowująca się do ME.
Treningi odbywały się cztery razy dziennie. Wieczorne treningi poświęcone były powtórce Kata. Nocny trening rozpoczął się od nauki Tekki sono Flamenco a potem dwie instruktorki z Katowic wprowadziły sensei i senpai w arkana Tai Bo.

W zgrupowaniu udział wzięli również reprezentanci Ostrołeki w składzie: Sensei Wiesław Orzoł(IV Dan), Sensei Artur Orzoł(II Dan), Sempai Marian Zając(1Kyu), Sensei Paweł Chojnacki(IDan), Sensei Emilia Płaszczyńska(I Dan), oraz Sempai Albert Karlinski (III kyu). Trójka z nich wzięła udział w egzaminie na wyższe stopnie. Gratulujemy Senseiowi Pawłowi Chojnackiemu i Emili Płaszczyńskiej nowo zdobytych stopni mistrzowskich, oraz Albertowi Karlińskiemu, awansu na IIIkyu.

W ostatni wieczór odbyła się Sayonara poświęcona konkursowi kabaretowemu. Po raz pierwszy od 37 lat konkurs wygrała grupa Kraków, która zaprezentowała „teatr ognia”. Rytmy hiszpańskie zapewnił zaprzyjaźniony „DJ – karateka” z Katowic.
Na ostatnim treningu po 90 minutach walk, wręczone zostały certyfikaty na Kyu oraz zaświadczenia o zdaniu egzaminu na Dan. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy plakat-kalendarz, CD ze zdjęciami oraz artystyczny breloczek.
Organizatorem obozu była Polska Organizacja Kyokushinkai. Kolejny Wschodnioeuropejski obóz planowany jest w Krakowie w dniach 20-24 lipca 2011 roku.
[GALERIA]