ostrołęcki klub karate kyokushin

Specjalna nagroda od starosty dla Emilii Płaszczyńskiej

bilde-1

Pierwsze w nowym sezonie zajęcia grupy zaawansowanej prowadzone przez sensei Wiesława Orzoła były wyjątkowe. Na treningu pojawili się wszyscy najlepsi zawodnicy, a gościem specjalnym był starosta Stanisław Kubeł, który wręczył nagrodę pieniężną Emilii Płaszczyńskiej za niezwykle osiągnięcia w minionym roku.
– To nagrodą za Twoją ciężką pracę i bardzo duże sukcesy – mówił starosta Stanisław Kubeł. – Mam nadzieję, że nadal będziesz się rozwijała i dostarczała na dużo radości.

Przypomnijmy, iż Emilia Płaszczyńska w 2011 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w kumite full contact. W Mistrzostwach Europy w Padwie wywalczyła w tej samej konkurencji brązowy medal, stając się pierwszą medalistką Starego Kontynentu w długiej historii karate w naszym mieście. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyła z kolei brązowy medal w kata, brązowy w kumite full contact i srebrny w kumite light contact.

W 2012 roku Emilia Płaszczyńska w Mistrzostwach Polski Makroregionu Wschodniego wywalczyła złoty medal w kumite, natomiast w kata zdobyła srebro.

Wszystkie trofea podopiecznej sensei Wiesława Orzoła trudno zliczyć przez kilka lat startów w wielu imprezach mistrzowskich i turniejach. Teraz zawodniczka posiadający czarny pas – I Dan przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie rozpoczynającym treningi karate.