ostrołęcki klub karate kyokushin


Młodzi karatecy opanowali Olszewo – Borki

IMG_2479

9 czerwca 2013 r. ponad stu młodych karateków z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego walczyło w mistrzostwach w karate kyokushin pod patronatem starosty Stanisława Kubła.

To kolejna impreza zorganizowana dla młodych adeptów sztuk walki z naszego Klubu, który w tym sezonie świętuje kolejne sukcesy. Podczas trwania imprezy wspominał o nich sensei Wiesław Orzoł, a na dwóch matach trwały niezwykle zacięte walki kumite w kilkunastu kategoriach.

W kumite na najwyższym stopniu podium stawali, gronie chłopców: Bartosz Wojdyna, Jędrzej Jakacki, Paweł Goździewski, Antoni Niziński, Antoni Pieczyński, Dawid OIszewski, Bartłomiej Kruczyński, Aleksander Krajanowski, Hubert Ciskowski, Mateusz Olszewski, Szymon Niziński, Mateusz Kukuć, Jan Malec oraz w gronie dziewcząt: Julia Murach, Aleksandra Kukuć, Patrycja Rosińska.

Młodzi adepci karate zaprezentowali swoje umiejętności również w kata, gdzie najlepsi okazali się Oliwier Mierzejek i Patryk Wekwejt.

Dla początkujących karateków zgodnie z tradycją Ostrołęcki Klubu Karate Kyokushin, przygotował specjalną formułę walki z cieniem, w której dzieci prezentowały nabyte do tej pory umiejętności. Najlepsze oceny sędziowskie w poszczególnych kategoriach otrzymali, w gronie chłopców: Jakub Jastrzębski, Adam Sawicki, Piotr Sędrykowski, Kacper Zyśk i Miłosz Olender. W gronie dziewcząt najwyższe oceny otrzymały: Amelia Borkowska, Wioletta Rekosz i Emilia Chludzińska.

W zawodach nie zabrakło również dodatkowych wyróżnień. Puchar od wójta gminy Olszewo-Borki Krzysztofa Szewczyka trafił w ręce najmłodszej zawodniczki zawodów Patrycji Rosińskiej.
Puchar dla Najlepszego Zawodnika z Ostrołęki, ufundowany przez Prezydenta Miasta Ostrołęki, Janusza Kotowskiego został przyznany Konradowi Szlachetce. W specjalnej kategorii „duch walki” wyróżnienie przyznano Julii Murach.

– Rosną nam przyszli mistrzowie i te zawody pokazały, jak dużo mamy w klubie utalentowanych dzieci – mówi sensei Wiesław Orzoł. – Były to wyjątkowe mistrzostwa, w których wzięło udział blisko 150 dzieciaków z całego powiatu. Z pewnością możliwość konfrontacji dzieci z różnych sekcji naszego klubu była bardzo ważna. Turniejowe walki sędziowali ich starsi koledzy, którzy mają już na koncie medale Mistrzostw Polski zdobyte w gronie kadetów, juniorów, a także seniorów. Jestem przekonany, że za kilka lat z grona tych młodych karateków będziemy mieli kolejnych medalistów Mistrzostw Polski, czy Europy.

GALERIA ZDJĘĆ

źródło: www.to.com.pl

GRATULUJEMY!
OSU!