ostrołęcki klub karate kyokushin

Mistrzostwa Polski z medalami

Kolejny dzień, tym razem 21 październik 2017 r., wpisuje się we wspaniałą historię Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Tego dnia w Lublinie odbyły się mistrzostwa Polski w Karate Kyokushin Open i Kata Seniorów oraz Juniorów Młodszych.

W zmaganiach seniorów OKKK reprezentowali Marcin Dąbrowski i Beata Opęchowska, a całkowita liczba zawodników wynosiła, aż 246 karateków z 36 klubów, co z pewnością świadczy o randze i bardzo wysokim poziomie mistrzostw.

Beata Opęchowska wywalczyła II miejsce w kumite w kategorii senior. Natomiast Marcin Dąbrowski po jednej wygranej walce, w drugiej o wejście do półfinału, przegrał z utytuowanym zawodnikiem Damianem Galińskim z Wrocławia.

Bardzo dobrze, bo na medale spisali się nasi juniorzy:

• Kuba Niziński w kategorii juniorzy młodsi -65kg zdobył II miejsce,
  • Szymon Niziński  w kategorii juniorzy młodsi -55 kg zdobył III miejsce,
  • Damian Sadlak w kategorii juniorzy młodsi -65 kg zdobył miejsce,
  • Daria Długołęcka w kategorii juniorki młodsze +55 kg zdobyła III miejsce,
  • Patryk Wekwejt w konkurencji Kata na 23 startujących zawodników uplasował się na VII miejscu,
  • Pozostali zawodnicy Piotrek Szlachetka, Mateusz Kukuć, Patryk Wekwejt, Małgorzata Goździewska przegrali swoje walki o wejście do półfinału.

W zmaganiach juniorów udział wzięło 196 zawodników z 58 klubów z całej Polski.

Trenerem i opiekunem grupy był sensei Wiesław Orzoł IV Dan, a jednym z sędziów sensei Radosław Sikora I dan. W sumie Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 10 zawodników.

Gratulacje dla naszych zawodników. Ich ciężka praca nie poszła na marne, jest to bardzo budujące dla nas trenerów – podsumował starty naszych karateków sensei Wiesław Orzoł.