ostrołęcki klub karate kyokushin


Letnia Szkoła Karate Piecki 2013 za nami!

1016695_599582360076492_889971352_n

Po raz kolejny po zakończeniu sezonu letniego wybraliśmy się na Letnią Szkołę Karate, która tym razem odbyła się na Mazurach w miejscowości Piecki. W zgrupowaniu wzięło udział blisko pięćdziesięciu młodych adeptów karate z naszego Klubu.

W sobotę wczesnym rankiem 29 czerwca 2013 roku, po jak zwykle udanym sezonie letnim, udaliśmy się Letnią Szkołę Karate. Tym razem wybór padł na miejscowość Piecki na Mazurach.

Obóz był miejscem, w którym młodzi adepci szlifowali swoją technikę i przygotowywali się do drugiej ciężkiej części sezonu. Każdego dnia przeprowadzane były aż trzy treningi karate. Oprócz tego nasi podopieczni mieli zapewnione wiele atrakcji i znakomite warunki pobytu.

Każdy dzień rozpoczynał poranny rozruch. Następnie po śniadaniu przeprowadzany był pierwszy trening, po obiedzie drugi i kolacji trzeci. Treningi były urozmaicone i prowadzone przez różnych sensei i semapi. Opiekunami i trenerami byli: sensei Artur Orzoł, sensei Krzysztof Ślaski, semapi Radosław Sikora i semapi Marcin Dąbrowski. Jeden z treningów poprowadził sensei Wiesław Orzoł.

Po pierwszym wspólnym, rozpoczynającym obóz treningu, miały miejsce między innymi następujące zajęcia: kata, trening z tarczami (salka gimnastyczna), trening na plaży, trening integracyjny z Harcerzami z Łodzi, nauka kata z BO (kijem), trening kumite (walki), trening nocny, trening w jeziorze (w kimonach), nauka podstaw kumite z BO (walka kijem), rozruch Tae BO (ćwiczenia Karate w rytm muzyki).

Letnia Szkoła Karate to nie tylko ciężkie treningi. Do atrakcji, jakie zapewniliśmy naszym młodym adeptom, to między innymi: rozgrywki piłkarskie, wyjazd do Mikołajek na baseny Hotel Gołębiewski, straż nocna (ochotnicy od zmierzchu do świtu pełnili wartę nocną, dbając o bezpieczeństwo innych), zwiedzanie okolic jeziora na łódkach, wypoczynek na plaży i w jeziorze, konkurs lepienia zamków z piasku, chrzest na Karateków, prezentacja skeczy, ogniskowanie wspólnie z rodzicami, wspólne śpiewanie z sempai Radkiem Sikorą który akompaniował na gitarze.

Na koniec obozu, 6 lipca uczestnikom Letniej Szkoły Karate karatekom wręczono nagrody (puchary i dyplomy).

Podsumowując, obóz był niesamowity przeżyciem dla nas wszystkich. Z utęsknieniem czekamy na koleją jego edycję w 2014 roku. A tym czasem od września rozpoczynamy sezon zimowy, który mamy nadzieje, znów przysporzy nam wiele radości i wysokich lokat na turniejach krajowych i międzynarodowych. Zwieńczeniem sezonu zimowego będzie również kolejne zgrupowanie pod tytułem „Zimowa Szkoła Karate 2014” na którą już serdecznie zapraszamy.

 

Obszerna galeria zdjęć z Letniej Szkoły Karate Piecki 2013.