ostrołęcki klub karate kyokushin

XI Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa!!!

Świetnie wypadli nasi reprezentanci w ostatnim Turnieju tego roku, który odbył się 18.12.2010 w Józefowie. Turniej ten jest organizowany co roku i gromadzi bardzo dużą liczbę zawodników. Tym razem było ich aż 317 z 26 klubów.

Sprawnie przeprowadzona weryfikacja pozwoliła na szybkie rozpoczęcie zawodów dla dzieci 10-13 lat. Najlepiej z OKKK zaprezentował się Michał Wiśniewski. W kategorii lekkiego kontaktu do 41 kg rocznika 2000 nie miał sobie równych. Techniką mawashi geri jodan kilka razy zanotował waza-ari. Bardzo pozytywnie zaprezentował się Krzysio Czerkas, który do walk podszedł z mistrzowskim opanowaniem i wygrywał swoje walki w kategorii 97-98 do 40 kg, aż do finału, w którym po zaciętej walce, przez wskazanie sędziego matowego, musiał uznać wyższość przeciwnika.

Planowo o godzinie 14:00 rozoczęto uroczyste otwarcie zawodów, po którym na matę wkroczyli młodzicy (95-96) i juniorzy młodsi (93-94), którzy swoje walki mogli toczyć w lekkim kontakcie, jak i semi kontakcie (różni się od full-contactu tym, że zawodnicy mają na głowie kask i ochraniacze piszczel-stopa).

Naszych młodzików reprezentowały Ola Karaś i Natalia Ruszczyk. Niestety, mimo wielkiego ducha walki, musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek. Ola startowała w obu formułach, Natalia – w jednej (light-contact).

Nie zawiedli nas juniorzy młodsi, którzy po raz kolejny udowodnili, że prezentują bardzo wysoki poziom oraz potwierdzają na każdych zawodach vicemistrzostwo Polski, które zdobyli w maju tego roku w Radzyminie. Na początku rozegrano kategorię light-contact open (bez podziału na wagi). Wystartowało w niej 5 naszych zawodników. Aż trzech z nich stanęło na „pudle”. Kategorię wygrał Mateusz Parzych, który w finale walczył z Albertem Karlińskim. W półfinale Mateusz wygrał także ze swoim kolegą z klubu, Kamilem Jasińskim, który w pięknym stylu w ćwierćfinale po dwóch technikach uznanych jako waza-ari, pokonał zawodnika z Grajewa. W tej kategorii
reprezentowali nas także Mateusz Olkowski i Łukasz Bieńkowski. Wygrali oni po jednej walce, lecz w następnch minimalnie przegrali. Łukasz w ćwierćfinale walczył z Albertem.

Po tej formule rozpoczęto walki semi kontaktowe. Tu jeszcze większe osiągniecia! Pierwsze miejsca w kategoriach do 70 kg i plus 85 kg zajęli Mateusz i Albert. Mateusz skutecznie punktując swoich przeciwników i wypychając ich za matę wygrał swoje dwie walki eliminacyjne. W półfinale nie był w stanie wystąpić jego przeciwnik ze względu na kontuzję, dlatego automatycznie przeszedł do finału, w którym po bardzo cięzkim pojedynku z bardzo dobrym zawodnikiem z Warszawy po jednej dogrywce przez wskazanie sędziów wygrał całą kategorię, w której też walczył Kamil, któremu tym razem się nie powdiodło. W najcięższej kategorii Albert nie miał sobie rówynych. Mimo, że walczyl z cięższymi i wyższymi przeciwnikami, przewyższał ich siłą i wyszkoleniem technicznym. Brnął, aż do finału, w którym efektownie znokautował swojego przeciwnika techniką hiza-geri (kolano) na wątrobę. Przeciwnik nie wytrzymał, a sędziowie zakończyli walkę przed czasem. W kategorii do 75 kg 3 miejsce zajął Łukasz Bienkowski, który dobrze zawalczył, lecz w półfinale dostał genten (punkt ujemny) za nieprzepisowe kopnięcie. Mateusz Olkowski, także zajął 3 miejsce lecz w kategorii do 85 kg. W półfinale trafił na dobrego zawodnika z Zielonki, który ostatecznie wygrał kategorię, ale któremu łatwo nie uległ.

Po zakończeniu walk odbyła się dekoracja. Nasi reprezentanci dostali ładne puchary, dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Jak się na koniec okazało, sędziowie, którym przewodniczył shihan Eugeniusz Dadzibug 5 dan, za najlepszego zawodnika Turnieju uznali Mateusza!

OKKK świetnie zakończył swoje zmagania na 4 miejscu (drużynowo) na ostatnich zawodach w tym bardzo udanym roku. GRATULACJE I POWODZENIA W 2011!!!