ostrołęcki klub karate kyokushin

Wymarzony turniej w Ostrołęce! Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Ostrołęka 22 marzec 2015

22 marca 2015 na pewno przejdzie do historii ostrołęckiego sportu. Najlepsi karatecy z czterech województw walczyli o medale w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. W hali im. Arkadiusza Gołasia zebrało się 200 zawodników z 33 ośrodków, aby walczyć o najwyższe lokaty.

Jak zawsze, świetnie zaprezentowali się nasi zawodnicy. W kata świetny występ zanotował Aleksander Krajanowski, który w gronie juniorów wywalczył srebrny medal. Jego młodsza koleżanka Dominika Pyskło w gronie młodziczek wywalczyła złoto!

Walki kumite naszych zawodników często kończyły się przed czasem, bo rywale nie byli w stanie kontynuować pojedynków. Aleksander Krajanowski w gronie juniorów -60 kg wywalczył brąz. Finał ze względu na odniesioną kontuzję był tym razem poza zasięgiem.

Norbert Duszak w kat. -50 w gronie młodzików w świetnym stylu wywalczył złoto. Po brąz w kat. -55 kg sięgnął z kolei Bartosz Załuska. Emocji nie zabrakło również w starciach Michała Wiśniewskiego w kat. -65 kg, który efektownie wygrał półfinał, ale w pojedynku o złoto musiał uznać wyższość rywala.

W kumite świetnie radziła sobie również Dominika Pyskło, która po złocie w kata, tym razem dołożyła kolejny medal z najcenniejszego kruszcu w kat. -50 kg. W gronie seniorów najlepszy w kumite w kat. -75 kg okazał się Mateusz Parzych. Ten sam zawodnik wywalczył również czwarte miejsce w kata.

Nasz as atutowy Marcin Dąbrowski po rewelacyjnych walkach wygrał w kat. +80 kg. Warto podkreślić, że Marcin przeszedł do wyższej kategorii wagowej. W zawodach dla OKKK medale zdobyli jeszcze Emilia Płaszczyńska – srebro i Beata Opęchowska – brąz. Emilia Płaszczyńska, po kilku świetnych walkach, dopiero w finale nieznacznie uległa utytułowanej zawodniczce, dwukrotnej mistrzyni Europy Agnieszce Winek.

Drużynowo Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin okazał się najlepszy w gronie młodzików !

Dziękujemy
patronatom zawodów: Prezydentowi Miasta Ostrołęka Januszowi Kotowskiemu oraz Staroście Powiatu Ostrołęckiego Stanisławowi Kubeł,
sponsorom zawodów: Urząd Miasta Ostrołęka, Starostwo Powiatowe, GM SPORT, TETTSUI SECURITY,
patronom medialnym: moja-ostroleka.pl, eostroleka.pl, nowaostroleka.pl, Tygodnik Ostrołęcki,

oraz wszsytkim innym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tak wspaniałego Turnieju !

Dziękujemy przede wszystkim zawodnikom za wspaniałą postawę na macie godnie reprezentując miasto Ostrołęka i Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin.