ostrołęcki klub karate kyokushin

WSPANIAŁE WALKI NA GRAND PRIX POLSKI KARATE KYOKUSHIN 2014 W OSTROŁĘCE

karate_ostroleka-2

Po raz pierwszy w Ostrołęce odbył się Grand Prix Polski Karate Kyokushin Seniorów IKO 2014, którego organizatorem był Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin.

W Turnieju udział wzięło 41 zawodników z 18 klubów karate kyokushin z całej Polski. Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało troje zawodników: sensei Emilia Płaszczyńska, sensei Marcin Dąbrowski i senpai Katarzyna Mierzejek. Senpai Michał Zysk z powodu kontuzji musiał zrezygnować z udziału w zawodach.

Poziom zmagań stał na niebywale wysokim poziomie powodując niesamowite emocja wśród zebranej publiczności.

Senpai Katarzyna Mierzejek zdobyła I miejsce w kategorii -55kg oraz została najlepszą zawodniczką całego Turnieju.

Sensei Emilia Płaszczyńska pomimo poważnego przeziębienia postanowiła wziąć udział w zmaganiach. Dzięki niebywałej determinacji udało jej się zdobyć II miejsce nieznacznie ulegając w finale Marii Raś.

Sensei Marcin Dąbrowski po kilku świetnych walkach ostatecznie zajął również II miejsce. W finale po remisowej walce o zwycięstwie jego rywala zadecydowało ważenie. Sensei Marcin okazał się nieznacznie cięższy od Michała Romaneczka z Białej Podlaskiej.

KOMIUNIKAT KOŃCOWY ZAWODÓW

Głównym sponsorem zawodów była firma JBB, a sponsorami dodatkowymi Tettsui i Piekarnia Kurpiowska Serafin. Sędzią głównym zawodów był Shihan Jacek Czerniec.