ostrołęcki klub karate kyokushin


Turniej karate kyokushin o Puchar Ziemi Kurpiowskiej za nami!

W upalny niedzielny poranek 21 czerwca do Hali Sportowo-Widowiskowej im. A. Gołasia przybyło blisko 200 zawodników, aby wziąć udział w zmaganiach kata, kumite i walki z cieniem.


Turniej zorganizowany przez Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i Starosty Powiatu Ostrołęckiego Stanisława Kubła.

W zmaganiach z zawodnikami z Ostrołęki udział wzięły kluby karate kyokushin z Przasnysza, Olsztyna, Broku, Ciechanowa, Warszawy, Białegostoku, Sokółki, Szczytna, Olecka, Augustowa, Piaseczna i Łomży.

Otwarcia Turnieju dokonał Wicestarosta Krzysztof Parzychowski.
Trud zmagań, prócz pogodny, z pewnością podnosiły emocje powodowane znakomitymi występami zgromadzonych na Turnieju karateków.

W organizację Zawodów duży wkład mieli karatecy z sekcji Old Boys prowadzonej przez shihana Wiesława Orzoła oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lelisa na co dzień ćwiczące pod okiem sensei Radosława Sikory.
„Borówki” zaprezentowały swoje umiejętności podczas kilkuminutowego pokazu, robiąc duże wrażanie na zebranej publiczności i przyjezdnych gościach. Warto dodać, iż dzień wcześniej Panie pozytywnie zaliczyły wyczerpujący egzamin na stopień kyu, niebieski pas.

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin składa podziękowania Prezydentowi Miasta Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi i Staroście Powiatu Ostrołęckiego Stanisławowi Kubłowi za pomoc w organizacji Turnieju o Puchar Ziemi Kurpiowskiej.

Wideo z Turnieju (źródło: Przasnyski Klub Karate Kyokushin):
https://www.youtube.com/watch?v=3O9hI7XosBI

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim klubom za przybycie na Turniej.
OSU!