ostrołęcki klub karate kyokushin

TO BYŁ KOLEJNY PIĘKNY ROK! – PODSUMOWANIE SUKCESÓW OKKK

Od września 2010 do września 2011 minął jeden z  sezonów w działalności OKKK. Sezon ten dla Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin można określić mianem bardzo udanego. Odnieśliśmy wiele sukcesów we wszystkich możliwych formułach, zarówno w kata jak też w kumite.

Nasz klub uczestniczył w wielu zawodach na terenie Polski i poza jej granicami. Zdobyliśmy 155 medali w tym 29 złotych, 27 srebrnych i 53 brązowe. Sensei Wiesław Orzoł zabrał naszą kadrę na X Mistrzostwa Europy Open Belgrad 2010 gdzie pomimo bardzo wysokiego poziomu nasi zawodnicy dotarli do ćwierćfinałów.

Na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców  w Krakowie Emilia Płaszczyńska  zajęła tam III miejsce w kata i full contact, drugie  miejsce light contact, a Marcin Dąbrowski dwa II miejsca  full contact i light contact.

Z VII Pucharu Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin w Legnicy, w którym udział brali zawodnicy z 53 klubów z całej Polski, pięcioro członków naszej kadry wróciło do Ostrołęki „z tarczą” przywożąc jedno złoto, jedno srebro oraz cztery brązy.

Na XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Juniorów Młodszych, 3 maja 2011 w Łomży Michał Zysk, w kumite semi contact do 70 kg, nie miał sobie równych zdobywając tytuł mistrzowski, a Adrian Kaliszewski powtórzył wynik z przed roku.

W Czeskiej Pradze w kumie full contact juniorów od 18 do 21 lat Marcin Dąbrowski zajął I miejsce w kategorii do 80 kg oraz Albert Karliński II miejsce w kategorii od 90 kg.

Na Otwartych Mistrzostwach Austrii nasza czteroosobowa ekipa zdobyła 4 medale w tym 2 złote.

W Mielnie 14 maja 2011 odbyły się XXXVIII Mistrzostwach Polski Seniorów. Zawody zorganizował Polski Związek Karate. Wzięły w nich udział wszystkie organizacje karate kyokushin. Nasza trójka zawodników zdobyła 2 razy III miejsce, co na zawodach tej rangi można określić mianem sukcesu.
Po 19 latach zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin znów stanęli na podium Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin.

Na 25 Mistrzostwach Europy Seniorów Karate Kyokushin, które miały miejsce 31 maja we włoskiej Padwie, w formule full contact wystartowali Emilia Płaszczyńska, której udało się wywalczyć III miejsce i Marcin Dąbrowski. W zawodach wystartowało około 200 zawodników z ponad 20 państw.

Wysiłek naszych zawodników w reklamowanie Ostrołęki na arenie polskiej i międzynarodowej został doceniony przez czytelników Tygodnika Ostrołęckiego i Głosu Wyszkowa, którzy zawodnika z naszego klubu Alberta Karlińskiego wybrali na piątego najlepszego spośród wszystkich nominowanych. Również władze miasta Ostrołęki przydzieliły dziesięciorgu zawodnikom z naszego klubu stypendia Gratulujemy naszej kadrze i oczywiście trenerom.

W czasie ostatniego sezonu miały też miejsce inne wydarzenia o pozytywnym znaczeniu dla OKKK.
We września 2010 podczas seminarium z udziałem kancho Shokei Matsui w Poznaniu sensei Artur Orzoł zdał egzamin na III dan, a w Lublinie w sierpniu 2011 sensei Krzysztof Ślaski pomyślnie zaliczył egzamin na II dan przed Shihanem Seiji Isobe (VIII dan).
Nasz klub zorganizował również Seminarium z udziałem Shihana  Eugeniusza Dadzibuga (V dan), na które przybyło ok. 100 osób z Północno wschodniej Polski.
Zorganizowaliśmy Zimową Szkołę Karate Kyokushin w Głuchołazach oraz Letnią w Gliczarowie Górnym dla dorosłych i w Zielonym Lasku pod Mikołajkami dla dzieci.
Otworzyliśmy też nowe sekcje w Olszewo Borkach, na stacji i w Krasnosielcu.

Dziękujemy tym wszystkim co się  przyczynili do rozwoju i sukcesów naszego klubu,
a tych którzy chcą dzielić sukcesy razem z nami zapraszamy na treningi.