ostrołęcki klub karate kyokushin


Podsumowanie wspaniałego roku 2014 !

Medale Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, a także Pucharu Europy oraz kilkanaście udanych startów, plasuje OKKK w ścisłej czołówce polskich klubów.

Jednym z bardzo istotnych startów dla młodych karateków był Puchar Europy Juniorów i Młodzików. W zawodach świetnie zaprezentował się Aleksander Krajanowski, który zdobył srebrny medal w kata i brązowy w kumite. Ze złotym medalem z zawodów wrócił Michał Wiśniewski, z kolei srebro wywalczył Beata Opęchowska. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Czerkas.

Przynależność do krajowej czołówki nasi zawodnicy udowodnili w Mistrzostwach Polski w Katowicach oraz Pucharze Polski w Białej Podlaskiej. W pierwszych z wymienionych zawodów Emila Płaszczyńska wywalczyła srebrny medal, Katarzyna Mierzejek wywalczyła brąz, a Marcin Dąbrowski uplasował się na piątej pozycji.

W finałowych zawodach Pucharu Polski OKKK sięgnęło po pięć medali. Najbardziej doświadczona Emilia Płaszczyńska zdobyła srebrny medal. Złoty medal w gronie juniorów zdobył Aleksander Krajanowski w konkurencji kata, a w kumite w gronie młodzików najlepszy okazał się Michał Wiśniewski. Brązowe medale wywalczyli Dominika Pyskło i Krzysztof Czerkas.

Bardzo ważnymi zawodami dla OKKK było również Grand Prix Polski Seniorów. W zawodach organizowanych przez sensei Wiesława Orzoła bardzo dobrze zaprezentowała się szczególnie Katarzyna Mierzejek, która zwyciężyła w kat. -55 kg. Drugie miejsce wywalczyła w kat. -65, Emilia Płaszczyńska i Marcin Dąbrowski w kat. – 80 kg.