ostrołęcki klub karate kyokushin

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin podbija Europę

29 listopada 2014 r. w pewnością przejdzie do historii naszego Klubu. Skromna czteroosobowa grupa naszych zawodnik wzięła udział w  Pucharze Europy Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin, który tym razem odbył się w Polsce w Sosnowcu. W Turnieju wystartowało ponad 300 zawodników i zawodniczek z 18 krajów Europy. Do Ostrołęki przywieźliśmy aż 5 pucharów !

Bezkonkurencyjny w swojej kategorii kumite okazał się Michał Wiśniewski, który w kategorii młodzików -60kg wywalczył I miejsce !

Beata Opęchowska w konkurencji kumite w kategorii junior -65kg zdobyła II miejsce !

Krzysztof Czerkas w konkurencji kumite w kategorii junior -60kg zdobył III miejsce !

Aleksander Krajanowski w konkurencji kumite w kategorii junior -60kg również zdobył III miejsce oraz II miejsce w konkurencji kata !

Kierownikiem i trenerem drużyny był Sensei Wiesław Orzoł.

Ponadto odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów Open, w których dwóch zawodników Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin – Agnieszka i Sylwester Sypień, Patryk Sypień i Damian Galiński wywalczyli odpowiednio I i II miejsce. Damian Galiński w drodze do finału pokonał m. in. aktualnego mistrza świata Alejandro Navarro z Hiszpanii.

Wynik osiągnięty przez nasz Klub na Mistrzostwach Europy, poprzez ciężko pracę, pozwala nam śmiało patrzeć w przyszłość. Zbieranie laur kolejnych wielkich imprez o zasięgu Europy a nawet Świata są już dla nas na wyciągnięcie ręki.