ostrołęcki klub karate kyokushin


NOC W DOJO

W dniach 4 i 5 czerwca 2022 r. odbyło się 24-godzinne zgrupowanie karateków Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin pod nazwą „Noc w Dojo”.
 
Spotkanie odbyło się w miejscowości Czarnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, w którym udział wzięło ponad 100 osób związanych z OKKK.
 
W ciągu doby odbyło się kilka treningów karate karateków. Między sesjami treningowymi nasi karatecy korzystali z infrastruktury ośrodka między innymi basenu, placu zabawa i boisk. Zorganizowane zostało również ognisko połączone z grillem.
 
Na zaproszenie shihan Wiesława Orzoła na zgrupowaniu gościnnie stawili się i poprowadzili zajęcia sensei Krzysztof Markowski IV dan z klubu Bushi Team z Piaseczna i sensei Zbigniew Wójcicki również IV dan z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushin.
 
Sensei Krzysztof Markowski pochodzący z miejscowości Pokrzywnica, treningi karate rozpoczął w 1992 r. w Ostrołęckim Klubie Karate pod okiem shihan Wiesława Orzoła. W 2012 roku zdobył złoty medal na mistrzostwach świata karate kyokushin w Japonii w kategorii Masters.
 
Zajęcia karate dla różnych grup poprowadzili również shihan Wiesław Orzoł, sensei Artur Orzoł, sensei Krzysztof Ślaski, sensei Dominika Pyskło, sensei Daniel Opęchowski i sensei Radosław Sikora.
 
Dodatkowo na zgrupowanie licznie przybili nasi sensei i senpai. Oprócz shihan Wiesława Orzoła, sensei Krzysztofa Markowskiego i sensei Zbigniewa Wójcika w spotkaniu udział między innymi wzięli: sensei Artur Orzoł, sensei Krzysztof Ślaski, sensei Radosław Sikora, sensei Krzysztof Zieliński, sensei Sebastian Słomka, sensei Dominika Pyskło, sensei Daniel Opęchowski, sensei Radosław Grabowski, sensei Stanisław Kubeł, sensei Mateusz Parzych, senpai Beata Opęchowska, senpai Adrian Kaliszewski, senpai Andrzej Święcki, senpai Mariusz Święcicki, senpai Dariusz Kukuć.
 
Szczególne podziękowania należą się sensei Krzysztofowi Zielińskiego, który był architektem całego przedsięwzięcia. Wszystkim opiekunom najmłodszych karateków oraz KGW „Borówki”.
 
OSU!