ostrołęcki klub karate kyokushin

Nizińscy bez konkurencji na MP Juniorów. Pierwsze miejsce w kwalifikacji drużynowej!

Znakomite wyniki przywieźli zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin z Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w niedalekim Makowie Mazowieckim.

Zawody, które odbyły się 16 listopada 2019 r. przeznaczone były dla wszystkich klubów karate kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Maków Mazowiecki w tym dniu stał się stolicą polskiego karate kyokushin, gdzie przybyli najlepsi karatecy z całej Polski. W sumie w zmaganiach udział wzięło 217 zawodników z 77 ośrodków karate.

> Szymon Niziński wywalczył 1 miejsce w kat. -60kg kumite juniorzy oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju wśród juniorów.
> Jakub Niziński wywalczył 1 miejsce w kat. -70kg kumite juniorzy.
> Dominika Pyskło 3 miejsce w kat. kata młodzieżowcy.
Pozostali zawodnicy przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej.

Dodatkowo Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin zdobył I MIEJSCE w klasyfikacji drużynowej juniorów.

Jest to z pewnością ewenement na skalę kraju a być może i świata, gdzie dwóch braci bliźniaków zdobywa najwyższe stopnie podium i zostaje Mistrzami Polski. Warto zaznaczyć, iż większość swoich walk Szymon, jak i Jakub rozstrzygali przed czasem.

Jednym z sędziów maty był sensei Artur Orzoł, natomiast trenerem i opiekunem naszych zawodników był sensei Wiesław Orzoł.

Osiągnięcia naszych karateków nie znają granic. Jest to wynik ciężkiej i systematycznej pracy, której każdego dnia poświęcają się nasi karatecy i ich trenerzy pokonując kolejne granice.