ostrołęcki klub karate kyokushin


Mistrzostwa Europy z workiem doświadczeń

W dniach 17-18 listopad 2018 w stolicy Mołdawii -Kiszyniowie, odbyły się XVII Mistrzostwa Europy OPEN oraz Puchar Europy Karate Kyokushin IKO. W zawodach uczestniczyło ponad 600 zawodników z całej Europy.

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowali senpai Beata Opęchowska oraz brata Jakub i Szymon Nizińscy. Trenerem i opiekunem naszych zawodników był sensei Wiesław Orzoł.

Nasi zawodnicy pokazali bardzo wysokie umiejętności, potwierdzając tym samym, przynależność do europejskej czołówki w swoich kategoriach.

Beata Opęchowska stoczyła bardzo zaciętą i wyrównaną walkę z Rosjanką Marianną Krashakovą. Dopiero decyzja sędziów, po dogrywce, zdecydowała o zwycięstwie Rosjanki.

Podobnie potoczyła się walka Jakuba Nizińskiego, który po dogrywce musiał uznać wyższość ubiegłorocznego mistrza europy ukrainca Bohdana Nadtochii.

Szymon Niziński również zebrał bagaż doświadczeń w starciu z turkiem Yunusem Demircim, minimalnie przegrywając walkę.

Mistrzostwa były cennym doświadczeniem dla naszych młodych zawodników, którzy z pewnością jeszcze nie raz godnie zaprezentują Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin, Ostrołękę i Polskę!

Gratulujemy OSU!