ostrołęcki klub karate kyokushin

MISTRZOSTW POLSKI KARATE KYOKUSHIN

7 listopada 2020 r. w Zielonce odbyły się Mistrzostwa Polski KARATE KYOKUSHIN w kategoriach młodzieżowców U21 i juniorów U17. W zmaganiach udział wzięło 4 naszych zawodników, którzy wywalczyli następujące lokaty:
  • II miejsce – Jakub Niziński – kat. młodzieżowcy U21 – 75kg
  • III miejsce – Dominika Pyskło – kat. młodzieżowcy U21 – 60kg
  • III miejsce Szymon Niziński – kat. młodzieżowcy U21 – 65kg.
  • Agata Malon – kat. juniorki – po wygranej walce, uległa w zmaganiu o wejście do półfinału Mistrzostw.
Na uwagę zasługuje fakt, że z powodu panującej pandemii i bezpieczeństwo naszych karateków, treningi karate odbywały się tylko dwa razy w tygodniu.
Mimo to, bracia Nizińscy startujący po raz pierwszy w młodzieżowcach U21 (18-21 lat) odnieśli wspaniały sukces w tej kategorii. Walki w tej kategorii odbywają się podobnie jak w kategorii senior, czyli bez ochraniaczy na tułów.
Dominika Pyskło do startu przygotowywała się sama. Mimo to, jako jedyna w swojej kategorii, w walce o wejście do finału z obecną mistrzynią Polski seniorów, nie przegrała przed czasem, a przez wskazanie sędziów. Pozostałe zawodniczy, również w walce finałowej, przegrywały z nią przed czasem.
Opiekunem i trenerem naszych zawodników był shihan Wiesław Orzoł V dan. Sędzią maty był sensei Krzysztof Ślaski III dan.