ostrołęcki klub karate kyokushin


Letnia Szkoła Karate 2022

 
11 lipca w Gilczarowie Górnym rozpoczęła się coroczna edycja Letniej Szkoły Karate. Gliczarów Górny jest jedną z najwyżej położonych miejscowości na Podhalu i w Polsce.
 
Głównym celem zgrupowania było przygotowanie do startów oraz rozwijanie i podnoszenie umiejętności naszych karateków.
 
Codziennie odbywały się poranne rozruchy w formie biegów i gimnastyki oraz trzy sesje treningowe pod kątem kumite, kihon i kata.
 
LSK to nie tylko wyczerpujące ćwiczenia, ale również wycieczki i inne formy rozrywki. Przemierzaliśmy Halę Gąsienicową oraz zdobyliśmy szczyty Grześ (1653 m) i Wołowiec (2063 m). Nieco starsi karatecy udali się w Tatry Wysokie w celu zdobycia góry Rysy (2501 m).
 
Odwiedziliśmy Krupówki — najsłynniejszą ulicę w Zakopanem. Nasi młodzi karatecy zmierzyli się w turnieju piłki nożnej i wzięli udział w formie rozrywki pochodzącej oczywiście wprost z Japonii — karaoke.
Całe zgrupowanie nie odbyłoby się bez naszych Instruktorów, którymi w tej edycji LSK byli:
shihan Wiesław Orzoł, sensei Emilia Chimkowska, sensei Krzysztof Śląski, sensei Daniel Opęchowski, sensei Krzysztof Zieliński i senapi Beata Opęchowska.
 
17 lipca zakończyliśmy Letnią Szkołę Karate Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Był to czas ciężkich treningów i górskich wyzwań, które z pewnością powtórzymy w kolejnej edycji Szkoły Karate już za rok!
OSU!