ostrołęcki klub karate kyokushin


Laureaci Nagrody Okolicznościowej Starosty Ostrołęckiego

W grudniu Zarząd Powiatu przyznał Nagrody Okolicznościowe Starosty Ostrołęckiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi zawodnicy.
Paweł Goździewski, uczeń Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach. W tym roku zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Juniorów Młodszych w Katowicach w Karate Kyokushin, kat. – 55 kg; pierwsze miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w Karate Kyokushin, pierwsze miejsce w kat -55 kg na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Kyokushin. W swojej kategorii plasuje się w czołówce najlepszych karateków w Polsce; ma mistrzowską klasę sportową i jest członkiem kadry narodowej.
Szymon Niziński, uczeń III LO w Ostrołęce. Trenuje karate w Ostrołęckim Klubie Karate Kyokushin i to klub wnioskował o nagrodę. Jest jednym z najlepszych zawodników w swojej kategorii w Polsce i w Europie. W tym roku zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w kat. – 65 kg w Zielonce, drugie miejsce w kategorii – 60 kg junior w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, I miejsce w Górze Kalwarii w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego, w kat. – 70 kg. Jest członkiem kadry narodowej. Posiada I klasę sportową.
Jakub Niziński w swojej kategorii plasuje się w czołówce najlepszych karateków w Polsce. W Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Zielonce zajął drugie miejsce i został wicemistrzem Polski; zajął też trzecie miejsce w kat. -70 kg na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Kyokushin. Ma mistrzowską klasę sportową i jest członkiem kadry narodowej.
Dziękujemy Zarządowi Powiatu Ostrołęckiego za wyróżnienie naszych zawodników.
Gratulujemy OSU!