ostrołęcki klub karate kyokushin


KARATECY WALCZYLI O MIANO NAJLEPSZEGO KATA

W sobotni poranek 16.04.2011 najmłodsi zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin rywalizowali w mistrzostwach. Sensei Wiesława Orzoł przewidział dwie kategorie, a mianowicie walka z cieniem oraz kata.
W pierwszej swoje umiejętności prezentowali początkujący karatecy, a sędziowie oceniali nabyte umiejętności i poprawność wykonywania poszczególnych pozorowanych ciosów. Zdecydowanie bardziej wymagającą formułą było kata, gdzie za każdy błąd odejmowany był punkt, a walka o miejsca podium rywalizacji była niezwykle zacięta. Zawody sędziowali Artur Orzoł, Albert Karliński, Mateusz Parzych, Bartosz Mrowiński z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin oraz Robert Mikołajczyk z Przasnysza.
– Dla najmłodszych zawodników, którzy trenują od bardzo krótkiego czasu wymyśliliśmy coś takiego jak walka z cieniem – mówi sensei Wiesław Orzoł. – Chodziło o to, aby zaprezentowali układy, które sami sobie wymyślili, a mianowicie zaprezentowali to, co umieją. Drugą kategorią były standardowe kata typowe dla karate kyokushin. Zawody miały przede wszystkim na celu oswojenie zawodników z matą, ze stresem, gdzie na trybunach zasiedli rodzice, kibice i trzeba było pokazać, co się potrafi.

Jak podkreśla sensei Wiesław Orzoł po ubiegłorocznych zawodach w kumite, przyszedł czas na kata i rywalizację w mistrzostwach klubu. Co ciekawe w tym roku w Mikołajkowym Turnieju Karate Kyokushin walczyć w kumite będą także starsi zawodnicy klubu.
– Nasz klub się rozrasta i liczy teraz ponad 180 osób, dlatego jest potrzeba, aby w poszczególnych rocznikach również po rywalizować i sprawdzić, kto jest najlepszy – tłumaczy sensei Wiesław Orzoł. – Niech najlepsi walczą między sobą, pokażą się, a kibice niech mają możliwość obejrzenia najlepszych zawodników w akcji, bo niestety przez bardzo napięty terminarz imprez ciężko zorganizować nam dużą imprezę w karate również w Ostrołęce.

Zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin w najbliższych miesiącach mają przed sobą szereg niezwykle ważnych imprez. Ważne dla klubu będą z pewnością Mistrzostwa Polski Juniorów w których weźmie udział liczna grupa podopiecznych senseia Wiesława Orzoła. Dwójka zawodników, a mianowicie Katarzyna Mierzejek i Kamil Jasiński wezmą z kolei udział w Mistrzostwach Polski Seniorów. Start w Mistrzostwach Europy Seniorów czeka z kolei Emilię Płaszczyńską i Marcina Dąbrowskiego, dla których udział w tej imprezie będzie wielką szansą. Na przełomie maja i czerwca Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin weźmie udział także w kilku dużych turniejach, z których jeden odbędzie się w Czechach.

Poniżej prezentujemy medalistów poszczególnych kategorii wiekowych:
Walka z cieniem, grupa I: 1. Bartosz Rosenbaum, 2. Jakub Kaczyński, 3. Monika Gałecka.
Walka z cieniem, grupa II: 1. Natalia Dobrowolska, 2. Michał Żebrowski, 3. Oliwier Mierzejek.
Kata, rocznik 1997: 1. Beata Opęchowska, 2. Marcin Aptacy, 3. Anna Sawczyk.
Kata, rocznik 1998: 1. Aleksander Krajanowski, 2. Jakub Drężek, 3. Adrian Samsel.
Kata, rocznik 1999/2000: 1. Michał Wiśniewski, 2. Karol Kaczmarski, 3. Konrad Kulesza.
Kata, rocznik 2001/2002: 1. Dawid Rudnicki, 2. Adam Sikora, 3. Justyna Półtorak.
Kata, rocznik 2003 i młodsi: 1. Karolina Wołosz, 2. Wojciech Dąbkowski, 3. Grzegorz Florczak.

GALERIA ZDJĘĆ ORAZ VIDEO MOŻNA OBEJRZEĆ NA STRONIE TYGODNIKA OSTROŁĘCKIEGO

Autor:Arkadiusz Dobkowski
Źródło:to.com.pl