ostrołęcki klub karate kyokushin


Julita Sęk trzecia w Europie!

34 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, które odbyły się w dniach 13-14 listopada 2021 r. w Katowicach ponownie przejdą do historii ostrołęckiego sportu.

W Mistrzostwach Europy udział wzięło ponad 600 zawodników z 22 państw. Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało czterech zawodników.

Aleksandra Kukuć, Paweł Goździewski i Szymon Niziński, mimo zaciętych i wyrównanych walk eliminacyjnych, musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Julita Sęk w kategorii juniorki -55kg wywalczyła trzecie miejsce.Tym samym nasza młoda zawodniczka udowodniła swoją przynależność do europejskiej czołówki w karate kyokushin.

Osiągnięty sukces z pewnością nie jest przypadkiem. Podczas 33 Wagowych Mistrzostw Europy, które obyły się w 2019 r. Julita również wywalczyła trzecie miejsce.

Julita Sęk mieszkająca na co dzień w Lelisie, treningi karate kyokushin rozpoczęła w 2012 r. Jest kolejnym super talentem OKKK zdobywającym najwyższe lokaty na arenie krajowej i międzynarodowej.

Sędziami maty podczas Mistrzostw byli sensei Krzysztof Ślaski i sensei Radosław Sikora. Trenerem i opiekunem naszych zawodników był shihan Wiesław Orzoł.

Gratulujemy OSU!