ostrołęcki klub karate kyokushin


Historyczne triumfy zawodników OKKK podczas 33. Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin

18 i 19 maj 2019 roku zapisały się złotymi zgłoskami w historii Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin.

Podczas 33. Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, które odbyły się we Wrocławiu nasze zawodniczki Beata Opęchowska wywalczyła Wicemistrzostwo Europy w kategorii kumite senior +65kg, a Julita Sęk trzecie miejsce w kategorii kumite młodziczek -45kg.

Senpai Beata Opęchowska jest drugą zawodniczą w historii karate kyokushin w Ostrołęce, która wywalczyła podium seniorskich Mistrzostw Europy w karate kyokushin. Wcześniej dwukrotnie na podium mistrzostw europy stawała sensei Emilia Chimkowska.  Było to w 2011 r. w Padwie  i 2017 r. w Lionie, gdzie wywalczyła trzecie miejsca.

Jest to największe osiągnięcie seniorskiego karate w Ostrołęce, w którym o tak znakomity wynik jest niezwykle trudno. Nasza zawodniczka jest doskonałym przykładem tego, że poprzez ciężką i systematyczną pracę można święcić triumfy na całym świecie. Z pewnością nie jest to ostatnie słowo naszej karateczki, która już na stałe zapisała się w historii naszego Klubu.

Podczas drugiego dnia zmagań najlepszych zawodników w Europie Julita Sęk wywalczyła trzecie miejsce w kategorii kumite młodziczek -45kg. Niezwykle utalentowana nasza młoda zawodniczka przygodę z karate rozpoczęła w 2012 r. w sekcji sensei Radosława Sikory w Lelisie.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy naszej młodej zawodniczki. Dotychczas najważniejsze sukcesy Julity to 3 miejsce na Pucharze Polski w 2017 r., 2x 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w 2017 i 2018r., 1 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski.

Dodatkowo Patryk Wekwejt uplasował się 6 miejscu w konkurencji kata juniorów.

Sędziami maty byli sensei Wiesław Orzoł IV dan i sensei Krzysztof Ślaski III. Dodatkowo opiekunem naszych zawodników był sensei Radosław Sikora II dan.

W 33 Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin udział wzięło 730 zawodników z 29 krajów, w tym 280 reprezentantów Polski. Była to największa impreza sportowa we Wrocławiu w 2019 roku.

Gratulujemy naszym karatekom i całej kadrze trenerskiej, której codzienna i ciężka praca prowadzi naszych zawodników do osiągania najwyższych lokat w Polsce i Europie.

OSU!