ostrołęcki klub karate kyokushin

DWA MEDALE MISTRZOSTW POLSKI DLA OKKK!

W dniu 20 października 2018 w Tarnowskich Górach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów Open oraz Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych.W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z ok. 80 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało czterech zawodników. Seniorka Beata Opęchowska oraz trzech juniorów młodszych: Patryk Wekwejt, Mateusz Kukuć i Piotr Szlachetka.
Patryk Wekwejt został wicemistrzem Polski ?w kumite -50kg oraz był 4 zawodnikiem wśród 36 startujących w kata. Patryk zasługuje na szczególną uwagę, gdyż był najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii!
Mateusz Kukuć w kat. -60kg zdobył brązowy medal wygrywając dwie walki przez ippon?

Beata Opęchowska po zaciętym pojedynku musiała uznać wyższość aktualnej mistrzyni Polski Marty  Lubos (TKS Tarnowskie Góry).
Piotr Szlachetka zwyciężył pojedynek eliminacyjny, lecz przegrał o wejście do półfinału.
Trenerem grupy i jednym z sędziów był sensei Wiesław Orzoł IV dan.