ostrołęcki klub karate kyokushin

36 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin

20-21 maja Wrocław stał się europejską stolicą karate kyokushin. W wagowych Mistrzostwach Europy udział wzięło 740 zawodników z 26 państw.

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 7 zawodników.

Paweł Goździewski w kategorii -70 kg junior 16-17 lat, po pięciu zwycięskich walkach, stanął na najwyższym stopniu podium, tym samym stając się Mistrzem Europy!

Beata Opęchowska w kategorii seniorki +65 kg została wice mistrzynią Europy, tym samym zapewniając sobie start na tegorocznych Mistrzostwach Świata w kategorii open.

Aleksandra Abramczyk w kategorii -50 kg juniorki 16-17 lat wywalczyła 3 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy przegrali swoje walki o wejścia do półfinałów turnieju.

Trenerem i sekundantem naszych zawodników był shihan Orzoł Wiesław i sensei Emilia Chimkowska, a jednym z sędziów maty sensei Ślaski Krzysztof.